0 (532) 226 96 76

omer@deltaizolasyon.com

NEGATİF İZOLASYON

NEGATİF  İZOLASYON

 

Negatif izolasyon uygulaması....

 

 

*Bodrum icerden izolasyon uygulaması

*Tıkanma harcları

*Ani piriz olan tıkama işlemleri

 

 

Bodrum katların dıştan su yalıtımının yapılamadığı durumlarda iç taraftan yani bodrum kat içten negatif su yalıtım uygulamaları yapılmaktadır. Negatif taraftan su yalıtımı uygulamaları akan suya karşı dahi yapılabilmekte ve binayı suyun zararlı etkilerine karşı korumaktadır. Bu uygulamada öncelikle basınçlı suya karşı yalıtım yapılmakta olup, gerekli görülen durumlarda ise üzerine nem ve rutubet yalıtımı için izolasyon sıvası uygulanabilmektedir. Bodrum kat içten negatif su yalıtım uygulamları bina ve içinde yaşayan insan sağlığı için çok önemli bir uygulamadır.

 

Uygulama Şekli: Bu ürünleri uygulamadan önce en önemlisi zemin hazırlıklarıdır. Zemin içerisinde bulunan ahşap takozlar, çiroz plastik çubukların çıkarılması ve Köster Repamor ile tamir edilmesi gereklidir. Perde beton üzerinde oluşan soğuk derzler ve segratasyonlarında tamir edilmesi gerekmektedir. Perde ve temel birleşimlerinde pah çalışması yapılması gerekmektedir.

Yüzey hazırlanması tamamlandıktan sonra yıkanmış ve nemli yüzeye min 2 kat Köster NB Sitem ile uygulama yapılması gerekmektedir.

 

Negatif yönden su izolasyon uygulaması yapılması için uygulama yüzeyin perde beton olması gerekmektedir. Çünkü kapiler yalıtım malzemeleri beton yüzeyinde su geçirimsiz tabaka oluşturarak su geçişini engellemektedir. Su yalıtım malzemesinin uygulanması için perde yüzey üzerinde hiçbir kaplama yani boya, sıva gibi yüzeyler olmaması gerekmektedir. Eğer var ise temizlenmeli ve ham betona kadar ulaşılması gerekmektedir. Uygulama yapılması esnasında yatay yüzeylerde de belirli bir miktar yapılması gerekmekte ve aynı şekilde yatay yüzeylerinde ham beton olması yanı zemin kaplaması üzerinde fayans şap gibi kaplamalar olmaması gerekmektedir. Negatif yönden su izolasyon uygulaması esnasında büyük çatlaklıklar bulunması durumunda poliüretan enjeksiyon ile su gelmesi muhtemel noktalara enjeksiyon uygulanması ve ardından negatif yönden su izolasyon yapılması gerekmektedir.

 

Yüzey hazırlanması tamamlandıktan sonra yıkanmış ve nemli yüzeye min 2 kat Köster NB Sitem ile uygulama yapılması gerekmektedir.

 

0 (532) 226 96 76

Sakarya Mah. 312/7 Sk. No:4/B

 İskenderun/Hatay

 

omer@deltaizolasyon.com

© 2017 Tasarım | İskenderun Reklam Ajansı | Tüm Haklar Saklıdır.