0 (532) 226 96 76

omer@deltaizolasyon.com

ISLAK MAHAL İZOLASYONU

ISLAK MAHAL İZOLASYON

 

*Banyo izolasyonu

*Wc izolasyonu

*Terleme önleyici izolasyon

 

Mutfak, banyo, tuvalet gibi ıslak mekanlar genellikle seramik ile kaplıdır. Ancak seramik uygulaması tek başına su yalıtımı sağlamaz.

 

Su yalıtımı yapılmamış ıslak mekanlarda suyun döşeme ve duvarlardan sızması komşu bölgelerde bozulmalara yol açabilir. Alçı, ahşap, gaz beton gibi hassas yüzeylerin su alması ancak pahalı tamiratlar ile telafi edilebilir.

 

Islak mekanlarda kritik noktaları da göz önüne alarak yapılacak uygun bir su yalıtım uygulaması etkin bir yalıtım performansı ve konfor sağlar.

 

Banyolarda izolasyon

 

Banyo Su Yalıtımı banyoların için çok önemlidir. Banyolarda çok fazla nem oluşmaktadır. Duş ve küvet alanlarından sıçrayan sudan ve banyodaki tüm su kaynaklarından buhar meydana gelmektedir ve bu nem, duvar ve zemine yerleşmektedir. Küvetin taşması gibi küçük sakarlıklar sonucunda bile, büyük miktarda nem serbest kalabilmektedir. Çamaşır makinesi da banyoda bulunmaktadır, ki bunun da taşma tehlikesi vardır. Ayrıca günümüzde hemzemin duşlar moda olmuş durumdadır. Bu duşlarda, su, duş teknesinde tutulmamakta, direkt olarak hemzemin giderden, bina ana giderine iletilmektedir. Banyo, WC vb. ıslak hacimli yerlerde, kullanma suyunun ya da pis ve temiz su tesisatlarından sızan suyun döşeme kaplamasından geçerek, binaya zarar vermesini önlemek amacıyla su ve neme karşı yalıtım yapılır.

 

 

0 (532) 226 96 76

Sakarya Mah. 312/7 Sk. No:4/B

 İskenderun/Hatay

 

omer@deltaizolasyon.com

© 2017 Tasarım | İskenderun Reklam Ajansı | Tüm Haklar Saklıdır.